Kadri Simson: Estonian Airi müümine on eelnevate eksisammude tulemus

 (29)
Kadri Simson
Kadri SimsonFoto: Tiit Blaat

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul ei tule tänane uudis Estonian Airi müümisest AS Infortar Grupile talle üllatusena. Simsoni sõnul on valitsus otsinud juba pikemat aega erainvestorit, kes aitaks päästa madalseisus lennufirma ning vabastaks valitsuse vastutusest.

„Keskerakond on endiselt seisukohal, et strateegilised ettevõtted peavad olema riigi omanduses. Samas ei ole täna enam must-valgeid valikuid. Me teame, et Estonian Airi üle käib keelatud riigiabi menetlus ning õhus on võimalikud Euroopa Komisjoni poolsed sanktsioonid. Nüüd on valitsus leidnud, et erainvestorid võivad päästa Estonian Airi ja seeläbi ära hoida kohustuse senine riigiabi koos intressidega tagasi maksta,“ sõnas Kadri Simson.

Omaette küsimus on Simsoni sõnul, kas nii paljude lendude ja samas nii väheste reisijatega on üldse võimalik rahvuslikku lennufirmat ilma lisaabita hoida. „Tänased Estonian Airi probleemid on pikaajaliste eksisammude tulemus. Estonian Airi endise juhatuse esimehe Tero Taskila ja IRL-i tänase peaministrikandidaadi Juhan Partsi sammud panid alguse tänasele olukorrale, kus rahvuslik lennufirma on lõpuks liikumas erakätesse“.