Kaevurid tulevad superministeeriumi ette meelt avaldama

 (48)
EESTI ELEKTRIJAAM
Eesti Elektrijama sisevaade.Foto: Rauno Volmar

Kliimanõuete karmistamise tõttu koondamisohtu sattunud kaevurite ja energeetikute ametiühingud korraldavad 28. augustil Tallinnas superministeeriumi ees 50 inimesega piketi, vahendas ERR.

"Parem õudne lõpp kui lõputu õudus. See mitmeid kuid kestev ebaselgus, kas ja kelle töökohad säilivad või mitte, on kõige hullem," ütles Narva Energia ametiühingu juht Andrei Zaitsev. "See on esimene nii-öelda vaikne aktsioon. Kui soovitud tulemusi ei tule, siis muutuvad meie meeleavaldused järk-järgult suuremaks."

Alates 1. augustist saadetakse elektrijaamade töötajaid sundpuhkusele saatma ning sellega kaasneb oluline sissetuleku kaotus.

Eesti põlevkivelektrijaamad asusid tootmist vähendama peale seda, kui põlevkivst toodetav elekter osutus üha kallinevate CO2 kvootide tõttu turul konkurentsivõimetuks.

Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter kinnitas eelmisel nädalal, et see, kas ning kui paljudele kaevuritele ja energeetikutele tuleb lisaks tänavu esimesel poolaastal juba koondatud 315 inimesele veel töökoht üles öelda, selgub augusti lõpus. "See sõltub sellest, milline tuleb turuprognoos eelolevaks sügiseks ja talveks," ütles ta.
Valitsus on kinnitanud, et otsib leevendusmeetmeid, hoidmaks ära kaevurite ja energeetikute massilist koondamist, kuid sisulisi otsuseid selleks ei ole seni veel avalikustatud.