1. Pilveteenused on mõeldud ainult eraisikutele kasutamiseks (nt muusika, fotode, videote talletamiseks) ja väikestele ettevõtetele (nt e-post) ning ei sobi kasutamiseks suurtele ettevõtetele.
See arusaam võib suuresti olla tekkinud sellest, et peamiselt räägitakse PaaS (Platform as a Service – platvorm teenusena) ja SaaS (Software as a Service – tarkvara teenusena) pilveteenustest nagu Dropbox ja Google’i teenused (Photos, Drive, Gmail, Docs jne) või spetsiifilisema suunaga SaaS teenustest, mis ongi pigem suunatud eraisikutele ja väiksematele ettevõtetele. Tegelikkuses pakub näiteks IaaS (Infrastructure as a Service) ettevõtetele nii laiu võimalusi, et sellest võib võita igas suuruses organisatsioon.
2. Pilveteenus ei ole nii turvaline kui oma server.
See suhteliselt vana müüt ei pea samuti paika. Kui võrrelda pilveteenuseid näiteks on-premises serveritega, siis turvalisuse saavutamine mis tahes tasemel on pilveteenuse puhul märkimisväärselt kiirem, odavam ja reaalsem. Esiteks suudab suurem pilveteenuste operaator oma füüsilist taristut kaitsta paremini kui keegi oma seadmekeskuses seda suudaks. Seda nii füüsilise ligipääsetavuse poolest, võrgu tasemel, töökindluse osas kui ka personali ligipääsude osas. Oma andmekeskuses ja ettevõttes selliste protsesside ja nõuete juurutamine, mida näiteks AWS on teinud, läheks niivõrd kalliks, et seda suudaks maailmas õigustada ainult loetud ettevõtted ja valitsusasutused. Lisaks viivad kolmandad osapooled pidevalt läbi auditeid, tagamaks, et kõik ettekirjutatud turvanõuded ja protsessid oleksid korrektselt juurutatud ning et neid järgitakse igal sammul.
Kui vaadata turvalisuse taset teenusepõhiselt, on pilveteenustel sisseehitatud erinevad krüptograafilised lahendused, tulemüürid, DDoS kaitse, auditeerimisviisid, detailsusteni lihvitavad kasutajaõiguste ja ligipääsude haldamised jne. Kõik need on väga kiirelt ja kergelt rakendatavad pilvepõhises infrastruktuuris ning mõned neist on juba ka vaikimisi aktiveeritud. Majasiseses infrastruktuuris kaasnevad aga suured kulud riistvara soetamiseks, litsentsikulud ja tohutu ajakulu, mis kokku tähendab päris suurt majanduslikku võitu pilve kasuks. Lisaks, kui sellise majasisese serveri ülesseadmise käigus avastatakse, kui kallis ja ajakulukas see on, proovitakse tihtipeale nurki lõigata, millega õõnestatakse kogu lahenduse turvalisust.