Kakao on parim: šokolaadi alusaine hinnatõus lööb teisi toormeid pika puuga

 (4)
Kakao on parim: šokolaadi alusaine hinnatõus lööb teisi toormeid pika puuga
Kakaoubade koti kaalumine Cote d'Ivoires Gagnoa laosFoto: Scanpix/ AFP

Kui tänavu on tooraineturgudel nagu hinnaõnnetuste jada alates naftast kuni kohvini, siis kakaol on läinud üllatavalt hästi, kirjutab Bloomberg.

United Cacao ja KKO International investeerivad istandustesse, kuna kakao puudujääk tõstab hinda. Peruu kasvataja United Cacao suurendab istandust 3250 hektari võrra. Mullu börsile läinud KKO töötab farmide kallal, et need suurendaksid kasvupinda praeguselt 3500 hektarilt. Nende istandused asuvad Cote d’Ivoire’s.

Ajalooliselt on kakaoubade kasvatamise äris domineerinud Aafrika miljonid väikekasvatajad, kuid mõned ettevõtted püüavad muuta kasvatust tööstuslikumaks. Alates 2012. aastast on kakao hind tõusnud ligi 50%. Aasia kasvav keskklass nõuab rohkem šokolaadi.

Tänavu on El Nino ilmastik ajanud kakao hinda veelgi üles ähvardades saaki Ecuadorist Indoneesiani.

„Kõik 2000-2008 tõusnud toorainete hinnad on tagasi seal kus nad olid 15 aastat tagasi,“ ütles United Cacao juhatuse esimees Dennis Melka. „Erandiks on kakao. Põhjuseks on alainvesteerimine.“

Tänavu on kakao hind tõusnud New Yorgis 15%. Kakao maksis 3359 dollarit tonn. Ühelgi teisel S&P GSCI tooraineindeksisse kuuluvast 24 toorainest ei ole tänavu läinud kakaost paremini.

Alanud koristushooajal on pakkumine nõudlusest 150 000 tonni väiksem, prognoosis maailma suuruselt kolmas kakao töötleja Olem International. Rahvusvaheline kakaoorganisatsioon prognoosis eelmisel hooaja puudujäägiks 15 000 tonni kakaod.

Seotud lood:

United Cacao plaanib toota tippajal 2021-2022. aastal aastas 10 000 tonni kakaod. KKO sama aasta eesmärk on 15 000 tonni.

Umbes 40% maailma kakaosaagist läheb kahjurite ja haiguste nahka.

Lääne-Aafrikas, mis annab 70% maailma kakaotoodangust, on kakao tootmine ohus teiste kõrgemat tootlust pakkuvate kultuuride tõttu. Paremat tootlust pakuvad palmiõli ja kummi.

Aasias, eriti Malaisias, kus domineerisid suured istandused, kadus kakaokasvatus 1980ndatel, kuna palmiõli tootmine oli kasulikum.