Kaks juhti andsid Uberi Londonis kohtusse


Uber
Foto on illustratiivneFoto: Priit Simson

Kaks Suurbritannia autojuhti pöördusid Uberi vastu kohtusse, nõudes, et neid peaks kohtlema kui töötajaid ja neile peaks laienema töötajate põhiõigused nagu näiteks puhkusetasu ja miinimumpalk.

Uberi seisukoht on, et tegemist on vaid tehnoloogiafirmaga ning nende platvormi kasutavad autojuhid on eraettevõtjad, mitte nende töötajad.

Briti majandusleht Financial Times kirjutab, et see on esimene kord, mil Uber Suurbritannias tööteemaliste juriidiliste süüdistustega silmitsi peab seisma. Tegemist on selle aasta kõige huvipakkuvama tööteemalise vaidlusega, mis mõjutab Suurbritannias enam kui 30 000 Uberi juhti. Kui kohtus saavad õiguse juhid, annab see tuhandetele teistele võimaluse nõuete esitamiseks.

Bircham Dyson Belli partner Nicholas Le Riche lausus majanduslehele, et kui juhid vaidluse võidavad, võivad nad saada Uberilt tagasiulatuvalt kahe aasta miinimumpalgast puudujääva osa ning puhkusetasud.

Sarnane kohtuasi oli Uberil ka USAs Californias, kus juhtidega lõpuks sõlmitud leppe maht võib Nicholas Le Riche’i sõnul olla 100 miljonit dollarit.