Kalev Chocolate Factory aktsiad läksid Orklale

 (17)
Kalev Chocolate Factory aktsiad läksid Orklale
Foto: Andres Putting

Täna jõustus Kalev Chocolate Factory (KCF) ostu-müügileping ning ettevõtte aktsiad läksid rahvusvahelise kontserni Orkla omandusse. Lepingu KCFi ning selle küpsiste ja jahusegude ärisegmentide ostmiseks sõlmis Orkla 4. mail 2010. Ettevõtted said tehingu toimumiseks vajaliku loa Konkurentsiametilt möödunud nädala lõpus.

Vastavalt lepingule omandas Orkla 100 protsenti KCFi aktsiatest, kaasa arvatud ettevõtte tehase Jüris. KCFi aastane müügikäive on ligikaudu 28 miljonit eurot ning seal töötab ligi 400 inimest. Lisaks KCFi aktsiatele on tehingu osaks ka küpsiste ja jahusegude tootmise ärisegmendid Eestis. Ostjaks on Orkla Soome ettevõte Felix Abba ning müüjaks valdusfirma Luterma. Lutermale kuuluvaid magusatööstusega mitteseotud ettevõtteid tehing ei puuduta. Tehingu maksumus ei kuulu poolte kokkuleppel avaldamisele

“Kalev kui Eesti armastatuim kaubamärk on nüüd osa rahvusvahelisest kontsernist. Orkla gruppi kuulumine tähendab Kalevile suuremaid väljavaateid välisturgudel ning juurdepääsu grupisisesele oskusteabele. Samas mõistab Orkla suurepäraselt kohalike brändide ning tarbimisharjumuste tähtsust, mis lubab Kalevil jätkata Eesti ettevõttena,” ütles KCFi juhatuse esimees Mait Nilson.

“Tehing on oluline samm meie kondiitritööstuse valdkonna laiendamisel, kuna see annab head võimalused kasvuks ja väärtuse loomiseks Eesti turul ning loob aluse magusatööstuse valdkonna laiendamiseks Soomes ja Balti piirkonnas,” ütles Orkla Foods Fenno-Balticu tegevdirektor Clas Göran Hagström.

Seotud lood:

Luterma juhataja Oliver Kruuda sõnul on Felix Abba ja Orkla strateegiline ostja, kel on oskusi ja huvi arendada edasi ettevõtet ja selle äritegevust.

KCF on Eesti maiustusteturu liider. Ettevõtte vanim eelkäija alustas tegevus 1806. aastal, Kalevi nime kannab ettevõte 1948. aastast. Lisaks kuulub KCFile Tallinna vanalinnas asuv vanim kohvik ja kondiitriäri Maiasmokk. Oliver Kruuda põhiomanduses olevale Lutermale kuulus KCF Valdus OÜ kaudu 100 protsenti KCFi aktsiatest

KCF on nüüd üks Orkla Foods Fenno-Balticu ettevõtetest, mis on Orkla Foods Nordicu vastava piirkonna ärisuund.

Tehingu finantsnõustaja oli ostja poolt GILD Corporate Finance ning müüja poolt Aavo Koppel ja juriidilised nõustajad olid vastavalt Raidla Lejins&Norcous ning Advokaadibüroo Tark&Co.

Felix Abba on Orkla Foods Fenno-Balticu divisjoni osa, mis omakorda on osa Orkla Foods Nordicust. Divisjoni kuuluvad lisaks Felix Abbale Oy Panda Ab Soomes, AS Põltsamaa Felix Eestis, SIA Spilva Lätis ja UAB Suslavicius-Felix Leedus. Orkla Foods Fenno-Balticu käive oli 2009. aastal 1,4 miljardit Norra krooni (170 miljonit eurot) ja ettevõttes oli ligi 800 töötajat. Orkla grupi käive oli 2009. aastal 56 miljardit Norra krooni (6,5 miljardit eurot).