Kalevipojad on Skandinaaviast kodus tagasi ja valmis kasvõi 1000 euro eest tööd tegema

 (40)
Ehitusplats
EhitusplatsFoto: Rauno Volmar

Kuna Eesti riik on kutsunud viimasel nädalal koju naasma kõiki eestlasi, kes on seni välismaal viibinud, on see toonud koju püsivalt tagasi ka Soomes, Rootsis ja Norras töötavad ehitajad, kes on valmis nüüd ajutiselt kasvõi 1000 euro eest kuus tööd tegema, et oma perekondi edasi ülal pidada.

„See hakkas pihta eelmise nädala reedest, kus mu oma tuttavad – kes töötavad väljaspool Eestit – ja tuttavate tuttavad on uurinud, kas on tööd,” rääkis Pärnus tegutseva ehitusfirma Treverk OÜ omanik Paul Leier.

„Kõigil on üks mure – nad on ühtäkki töötud ja pered on vaja toita, maksud maksta. Kõige kurvemaks teeb see, et kui küsida, et palju nad palka soovivad, siis vastatakse, et kui kuus saaks 1000 eurot kätte, veaks välja,” kirjeldas Leier. Tema kinnitusel on see väga väike summa võrreldes seniste ehitussektori palkadega.

Leier annab tööd viiele mehele ja kasutab vajaduse korral ka alltöövõtjaid. „Minul on tööd väga palju ees ja mina veel ei karda. See olukord on hetkel stabiilne, aga me ei tea, mis olukord paari nädala pärast olla võib,” rääkis Pärnu ehitusfirma juht. Leieri sõnul püüab ta ise ka temalt tööd küsinud inimestele võimaluse korral tööd anda.

Seda, kuidas ehitussektor praegu tekkinud olukorda näeb ja kas siintöötavate ukrainlaste võimalik koju tagasipöördumine on hakanud ka tööd ehitusplatsidel mõjutama, saab lugeda tänasest Eesti Päevalehe loost.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!