Kaljulaid Soome turistide vähenemisest: igal majandusprotsessil on kaks poolt

 (7)
Soome turistid
Soome turistidFoto: Eero Vabamägi

Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid peab mõneti paratamatuks seda, et Soome turistide arv väheneb ajal, mil Eesti tõstab jõudsalt oma elatustaset, vahendab ERRi uudisteportaal.

Kuigi turistide arv tervikuna kasvas Eestis eelmisel aastal ühe protsendi võrra, siis välisturistide arv langes protsendi võrra ja Soome turistide arv vähenes mullu lausa üheksa protsenti.

Kaljulaid (KE) ütles ETV saates "Esimene stuudio", et statistika räägib elatustasemete ühtlustumisest ning Eesti ei ole enam odava alkoholi ja muude kaupade ja teenuste puhul sihtriigina nii aktuaalne. "Igal majandusprotsessil on kaks poolt," tõi Kaljulaid esile viimaste aastate kiire palga- ja hinnatõusu.

Ühtlasi tuleb Kaljulaidi sõnul arvestada seda, et Soome majandusel läheb hästi ning põhjanaabrid saavad lubada endale rohkem lennureise kaugematesse sihtkohtadesse.

Reformierakondlane Toomas Kivimägi nõustus, et pikemajalisem eesmärk peaks olema jõukama Soome turisti siiameelitamine, milleks tuleks panustada kultuuri.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.