Kallimad korterite ruutmeetrihinnad on Vilniuses, odavaimad Riias


Kallimad korterite ruutmeetrihinnad on Vilniuses, odavaimad Riias
Delfi.lt

Kinnisvarafirma Ober-Haus juunikuu kinnisvarahindade tabelist selgub, et kallimad ruutmeetri hinnad on korteritel Leedu pealinnas Vilniuses, odavaimad aga Riias. Vilniuses oli korteri ruutmeetri hinnaks 1196 eurot, Riias aga küsiti ruutmeetri eest 988 eurot.

Tallinna keskmine korteri ruutmeeter maksis juunis 1108 eurot. Võrreldes maikuuga kallinesid korterid Tallinnas 0,2 protsenti ning aastaga 7,5 protsenti, vahendas kinnisvarafirma.

Järgneb Ober-Haus´i kommentaar Baltikumi pealinnade korterihindadele:

Tallinnas tõusis juunis võrreldes maiga keskmine korteri ruutmeetri hind 0,2 protsenti, 1108-le eurole. Võrreldes eelmise aasta juuniga oli käesoleva aasta juunis Tallinna keskmine korteri pinnaühiku hind 7,5% kõrgem.Käesoleva aasta esimesel poolaastal on turg olnud aktiivne, korterite ostu-müügitehinguid tehti 31% rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Riias tõusis keskmine ruutmeetri hind juunis 0,3% 988-le eurole ruutmeetri kohta. Kõige aktiivsemad välismaalastest kliendid on Venemaalt ja teistest SRÜ riikidest. Viimase 12 kuuga on keskmine ruutmeetri hind tõusnud 4,9%. Võrreldes hindade tipuga 2007-l aasta mais on aga hinnad keskmiselt 57,5% madalamad.

Vilniuses võrreldes maiga hinnamuuutust ei toimunud, keskmine ruutmeetri hind oli sama – 1196 eurot. Aasta alguse suured tehingute kasvunumbrid on nüüd langusele pöördunud. Viimase aastaga on keskmine ruutmeetri hind Vilniuses langenud 1.0% 1196-le eurole.