Kapo juht hoiatas lollide inimeste ja kriminaalide palkamise eest

 (185)
Täpsustatud!
Arnold Sinisalu
Arnold SinisaluFoto: Ilmar Saabas

Kui on harjutud vaid käske ja korraldusi täitma, siis ei osata enam initsiatiivi haarata, ütles kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu Pärnu Juhtimiskonverentsil, kirjutab Äripäev.

Sinisalu hoiatas ettevõtjaid rumalate ja lollide inimeste palkamise eest. Samuti töötajate eest, keda on kohtulikult karistatud või kellel on kalduvusi käitumismallideks, mis võivad nad ohtu seada ja haavatavaks muuta. "Majanduskriisi ajal olid SMS-laenud tüüpiline näide ka väga paljude riigiametnike seas."

Kapo pressiesindaja Harrys Puusepp täpsustas, et Sinisalu juttu tuleb mõista ettekande kontekstis, kus ta oli välja toonud 2000. aasta FBI koolituse kaks juhtmõtet, kus hoiatati lollide palkamise eest ning rõhutati, et kõik, mis on ettenähtav, on välditav.

Õpitud abitusest rääkides viitas aga Sinisalu julgeolekuasutustele, mille juhtimisstiil sarnaneb pooleldi paramilitaarse asutusega, kus tuleb täita vaid käske ja korraldusi. Ühest küljest on see tore, sest nii saab kriisiolukorras käskude täitmises kindel olla. Kuid teisest küljest võib tekkida õpitud abitus, kui ainult ülevalt tulevad käsud ja allpool neid vaid täidetakse.

Loe pikemalt Äripäevast.