Karilaid: Tallinna Sadama uurimiskomisjoni materjalid viitavad Juhan Partsi ja Jürgen Ligi tegemata tööle

 (14)
Priit Toobali pressikonverents-39
Jaanus KarilaidFoto: Ilmar Saabas

Tallinna Sadama uurimiskomisjoni materjalidest saab järeldada, et Tallinna Sadamas toimunu eest peaksid poliitilist vastutust kandma endine majandusminister Juhan Parts ja endine rahandusminister Jürgen Ligi, kinnitas ajakirjandusele saadetud teates Tallinna Sadama uurimiskomisjoni liige, keskerakondlane Jaanus Karilaid.

Kui riigikontroll avalikustas 2012. aastal „Muuga konteinerterminali 17. kai rajamise“ auditi ning kirjutas riigiprokuratuurile vastavasisulise avalduse, oli juba võimalus vastavatel ministritel astuda sadama nõukoguga dialoogi, tõsta vajadusel nõukogu liikmete väljavahetamisega ettevõtte pädevust ning nõuda ettevõttele suuremat läbipaistvust, kinnitab Karilaid.

Tema sõnul selgub materjalidest, et Jürgen Ligi ja Juhan Parts ei teinud riigikontrolli auditi valguses mitte midagi ning järjest teravamaks muutub küsimus, miks nad seda ei teinud.

„Tallinna Sadama uurimisest pole võimalik väljuda poliitilise vastutamatusega, kuigi paljud reformierakondlased seda sooviksid,“ kinnitas Karilaid.