Kartellilepe tõi pesupulbritootjatele hiigeltrahvi

 (10)
Kartellilepe tõi pesupulbritootjatele hiigeltrahvi
FILE- This Tuesday, May 2, 2006 file photo shows a shopper in Omaha, Neb., looking at Swiffer products. There's now a kit for just about every household cleaning task, from swabbing dust bunnies to scrubbing the toilet. Introduced by Proctor & Gamble a decade ago, Swiffer now holds about 25 percent of the dry and wet mopping tool category. (AP Photo/Nati Harnik, FILE) / SCANPIX Code: 436Delfi Pilt

Tarbekaupasid tootvad suurfirmad Unilever ja Procter & Gamble peavad maksma 315 miljonit eurot trahvi, kuna leppisid kaheksas Euroopa riigis kokku pesupulbrihindades.

Vihje keelatud kokkuleppe kohta andis ise samuti kartellis osalenud Saksamaa ettevõte Henkel ning seejärel uuris Euroopa Komisjon selle tõelevastavust kolm aastat, vahendas ERRi uudisteportaal.

Viimaks tunnistasid nii Briti-Hollandi firma Unilever kui USA ettevõte Procter & Gamble hinnaleppe üles ning seetõttu vähendati nende trahvisummat kümne protsendi võrra, nii et kokku tuleb Unileveril maksta 104 miljonit eurot, Procter & Gamble'il aga 211,2 miljonit eurot. Henkel jäi aga vastutasuks vihje eest trahvita.

Kartell sai alguse 2002. aastal, kui ettevõtted pidasid ühiselt läbirääkimisi pakendikulude vähendamiseks, ütles Euroopa Komisjoni konkurentsivolinik Joaquin Almunia.

"Keskkonnahoiu algatuse sildi all leppisid nad kokku turuosas ja selles, et ei vähenda hindu ka siis, kui pakendid on väiksemad," lausus Almunia.