Kas Donald Trump läheb kaubandussõjaga liiga kaugele? Seekord ähvardab ta Euroopa autotööstust

 (90)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: NICHOLAS KAMM, AFP

USA president Donald Trump ähvardab Euroopa Liitu järjekordsete tariifidega. Seekord oleks ohvriks autotööstus, kirjutab Bloomberg.

Donald Trump ähvardas reedel Twitteris seada 20% tariifid Euroopa Liidus valmistatud autodele, kui EL ei eemalda USA toodetele seatud kaubanduspiiranguid.

"See oleks kõige halvem asi, mida ta oma presidendiaja jooksul teha saaks ning see varjutaks kõiki Trumpi positiivseid otsuseid," ütles Priority 1 Automotive Groupi asepresident Marc Cohen.

Trumpi retoorika Saksamaal, Jaapanis ja Mehhikos valmistatud autode osas ei ole iseenesest uudis, sest tootmise USAsse toomine oli tema valimiskampaania üks lubadusi. Kuid senini ei ole president astunud ühtegi sammu välismaal valmistatud autode vastu.

Eelmisel aastal importis USA Euroopa Liidust 1,16 miljonit masinat. "Tariifide maksumuse tasuvad kinni tarbijad, mis mõjutab tugevalt müüki," kommenteeris BMW, Jaguari ja Volvo edasimüüja Frank Ursomarso. "Siin on BMW 750, mis maksab ligi 111 000 dollarit, kui sellele lisada 20% tariif, siis müük kindlasti langeb," ütles Ursomarso.