Kas ka tulevane EASi juht hakkab Ermamaa-juhtumit järama? Nõukogu esimees selgitas hetkeseisu

 (6)
EASi pressikonverents
EASi pressikonverentsFoto: Hendrik Osula

EAS-i nõukogu esimees Erki Mölder arvas, et ehk õnnestub sihtasutusel enne uue juhi (ja tõenäoliselt terve juhatuse) ametisse astumist Ermamaa juhtum ära menetleda.

Mölder selgitas, et rahandusministeeriumi audit oma seisukohaga, et president Ilvese firmalt oleks pidanud tagasi küsima 90% toetusest, oli niipalju siduv, et EAS peab nüüd uuesti maja sees menetlema abikõlbulike kulude määra hindamist uuesti. "Rahandusministeeriumi audit ei tähenda automaatsel seda, et peaksime esitama suurema tagasinõude. Samuti ei ole EAS veel ka ise tagasinõuete fondist seda raha nö Euroopale tagasi maksnud," kinnitas Mölder.

"Siiani on meil nõukogus üks põhimõtteline otsus - kui on vaja EASi omavahenditest raha tagasi maksta, siis maksame. Aga see sõltubki nüüd läbirääkimistest rahandusministeeriumiga ja selle tulemusel peab EAS mingi otsuse tegema."

Möldri sõnul loodetakse jõuda Ermamaa kaasuse lahendamisega lõpule paari nädala jooksul. See tähendaks, et Hanno Tombergi asemele tulev uus EASi juhatuse esimees ei peaks tõenäoliselt teemaga enam tegelema hakkama. Kui ta seda peaks, oleks ta juba kolmas juht, kelle lauale ebameeldiv juhtum maanduks