Kas Pärnu maantee äride needus jätkub: Kapten Tenkeš on müügis

 (122)
Kapten Tenkeš Pärnu mnt-l
Kapten Tenkeš Pärnu mnt-lFoto: Karin Kaljuläte

Pärnu maanteel aastaid tegutsenud Ungari toidukoht Kapten Tenkeš on müügis ning söögikoha enda uksed kinni.

Kinnisvaraportaalis KV müüb Skanton kinnisvara maakler restoranipinda, kus praegu asub Kapten Tenkeši restoran. Ostjale pakutakse Müüa 240 m2 toitlustuse äripinda, restorani rendilepingut koos täieliku sisustuse ja töötava tehnikaga 55 000 euro eest.

Restorani aknal on müügisilt ning uksel teade kollektiivpuhkuse kohta, kus klientidega lubatakse kohtuda taas juulis.

Ärileht kirjutas veebruaris, et Pärnu maantee äärne lõik Vabaduse väljakust kuni Kosmose kinoni on aastaid virelenud. Üürnikud vahelduvad seal tihti. "Butiigiäri liigub üha enam sadama poole. Roosikrantsi ja Kosmose piirkond peaksid mõtlema spetsialiseerumise peale. Seal on kitsad tänavad ning keskkond üldiselt ei soosi seal äri ajamist," ütles Uus Maa Kinnisvara analüütik Igor Habal.

Uus Maa Property Advisors juhatuse esimees Ardi Roosimaa lisas toona, et tegemist ei ole piirkonnaga, kus jalakäijal on asja kõndida.
"Pärast Kosmose kino ei ole seal midagi. Parkimisvõimaluse kaotamine ei too sinna nüüd enam kedagi. Sadama suunal liikumine on aga loogiline. Mere puiestee on samuti kuum kant, aga maht on piiratud. Sadamaala peab välja kujunema. Ostutänavat ei ole lihtne välja kujundada. Kümneks aastaks jääme me kindlasti katuse alla šoppama."