Kas verinoorena pool ettevõtet pärinud naine viib Versace taas tippu?

 (4)
Kas verinoorena pool ettevõtet pärinud naine viib Versace taas tippu?
Foto: Andres Putting

Kui Allegra Versace oli 11-aastane, siis tapeti tema kuulus onu Gianni. Mehel endal tütreid ei olnud ning paljudele suureks üllatuseks jättis ta 50% oma moemajast just õetütar Allegrale. Allegra ema Donatella sai 20% ning tema vend Santo 30%. Moemaailmas on õhus küsimus, kas Versace tõuseb peale aastaid varjus olemist taas tippu, nüüd juba 27-aastase Allegra Versace taktikepi all.

Mis aga juhtub 11-aastase neiuga, kellele kukkub sülle sadu miljoneid dollereid väärt pärandus ja vastutus hoida pärandit tema endisel tasemel?

Nooruses oli Allegra väga tark, häbelik ja tõsine tüdruk, kel oli kogu aeg nina raamatus. Ta oli oma onu lemmik. Lisaks moemajale sai tüdruk päranduseks ka mitu suurt maja. Reaalselt sai Allegra nende omanikuks muidugi siis, kui tal täitus 18. eluaasta.

Ülikoolis õppis neiu prantsuse keelt, kunstiajalugu ja teatriteadusi. Ta on alati hoidnud end meedia eest varjul, elades vaikset elu ning andes vähe intervjuusid. 2007. aastal sattus ta ravile seoses anoreksiaga, mis teda aastaid kimbutanud oli. Üldiselt jäi ta aga puutumatuks igasugustest pahedest ja jõukusega kaasnevatest karidest. Ei ole nii, et raha ajab noore inimese hukule.

Allegra on Gianni Versace S.p.A nõukogu liige ja suuraktsionär, kuid asjatundjad kahtlevad, kas ta soovib ja suudab koos ema Donatella ja onu Santoga tuua Versace tagasi tippu. Pärast Gianni surma hakkas kõik vaikselt allamäge minema. Majandussurutis mõjus neile rohkem kui konkurentidele. Prada, Roberto Cavalli ning Dolce&Gabbana on teinud suuri edusamme võitmaks üle kunagi Versacet austanud klientuuri.

2014. aasta algus toob aga Versacele uusi tuuli. Perekond plaanib jaanuarikuus müüa 20% ettevõttest investeerimisfirmale. Nii loodetakse saada umbes 200 miljonit dollarit. Moemaja ise on enda hinnaks kalkuleerinud 1,4 kuni 1,8 miljardit dollarit. Rahasüstist loodetakse abi brändile uue hoo sisse andmisel. Plaanitakse avada enam ettevõtte enda kauplusi, taastada kontroll litsenseeritud toodete üle ja laiendada Versace tegevusi Hiinas. Lisaks soovitakse 3-5 aastaga minna börsile.

Allegra Versace varandus võib juba praegu olla väärt ligi miljard dollarit, kes taeb, mida toob kaasa börsile minek.

Versace firmat juhib igapäevaselt Gian Giacomo Ferraris, kes liitus ettevõttega 2009. aastal. Selle aasta käibeks ennustatakse rekordilist 100 miljonit dollarit. Seega on positiivseid arenguid juba tunda.

Allegra Versace on kasvanud üles moemaailmas. Tal tuleb peagi otsustada, kas ta võtab kätte suurettevõtte juhtohjad, temal on otsuste tegemisel suur kaal. Lähemad kuud ja aastad näitavad, milliseks kujuneb Versacede moemaja tulevik.