Kasumit jahtivad riskifondid panustavad avokaadodele

 (6)
Avokaadode istandus Mehhikos.
Avokaadode istandus Mehhikos. Foto: Scanpix/ STRINGER, REUTERS

Investorid on teadlikud ning tahavad, et nende vara paigutajad arvestaksid kliimamuutuste ning keskkonnateemadega. Lõpuks on fondijuhid neid ka kuulama hakanud. Nii ongi, et maailma ühed küünilisemad investorid hakkavad kliimamuutuste vastu võitlema.

Kuna rahal on võim ning raha omanikud ehk investorid survestavad fondijuhte, on üha rohkem riskifonde tegudele asunud: istutades avokaadosid ning loobuvad kivisöes, kirjutab Bloomberg.

Muutus on olnud järsk: veidi enam kui aasta tagasi oli kümnest riskifondist vähem kui neli keskkonnateemadest huvitatud, nüüd muutuvad nii sotsiaalsed kui keskkonnateemad üha olulisemaks. Ja fondijuhtidele ei olegi valikut, sest üha rohkem on neid mõjukaid investoreid, kes lubavad fondijuhid vallandada, kui nad ei suuda kliimariske vähendada.

Riskifondide ning kliimaküsimuste ühte lausesse sidumine tekitab sarkasmi, sest riskifondid on tuntud oma kompromissitu kasumiiha poolest. Samas on kolmetriljoni dollari mahus varad piisav survemeetod, et vara paigutajatelt muutusi nõuda.