Kataloonia kavatseb Eesti eeskujul e-residentsuse kasutusele võtta

 (16)
Kataloonia kavatseb Eesti eeskujul e-residentsuse kasutusele võtta
Foto: LLUIS GENE, AFP

Kataloonia valitsus kavatseb luua Eesti eeskujul digitaalse residentsuse sertifikaadi välisettevõtetele, mis tahavad Kataloonias tegutseda. See võimaldaks asutada ja opereerida ettevõtteid Kataloonia territooriumil, ilma et ettevõtte peaks seal füüsiliselt asutama.

Kataloonia majandus- ja rahandusministeerium teatas eile oma avalduses, et see sertifikaat võimaldab avada ka internetis arvelduskonto Kataloonia pangas ning kinnitada lepinguid ja muid administratiivseid formaalsusi digitaalse allkirjaga, kirjutab kohalik ajaleht La Vanguardia.

Selle algatuse eesmärk on Kataloonia ministeeriumi teatel meelitada ligi talente ja rahvusvahelisi investeeringuid, aidata kaasa strateegiliste projektide arengule ning asetada Kataloonia digitaalse innovatsiooni esirinda.

Kataloonia valitsus järgib La Vanguardia teatel Eesti eeskuju, kus 2014. aastal käivitati e-residentsuse programm.

Kataloonia majandusministeerium on andnud märku, et kavatseb arendada seda algatust lähikuudel eesmärgiga tugevdada ja muuta dünaamilisemaks Kataloonia ettevõtluskeskkonda, kasutades ära blockchaini tehnoloogia potentsiaalseid eeliseid.