„Saime panga rolliga hästi hakkama,“ märkis Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimees Raul Puusepp ettevõtte teates.

„Selleks tuli suur hulk raha ette varuda ja täna numbreid kokku lüües on selge, et kontserni kauplustest on eurosid ringlusse läinud enam kui 42 miljoni krooni väärtuses.“

Puusepa sõnul kasvas paralleelkäibe perioodil ootuspäraselt sularaha tehingute hulk, samas langes kaardimaksete osakaal tavapäraselt 70 protsendilt 30 protsendile.

„Järgneva aasta jooksul peaks kaardimaksete osakaal siiski tavapärasele tasemele tagasi jõudma. Eestlased lihtsalt ei ole harjunud müntidega arveldama ja paljude arvates kulutab see kassades liiga palju aega,“ selgitas Puusepp.

Tallinna Kaubamaja turvaosakonna juhataja Tannar Tiitsari sõnul läks kontsernil eurole üleminek valutult. Ettevalmistused selleks algasid juba eelmise aasta kevadel. „Ühest küljest tuli lahendada IT ja turvalisuse küsimused, teisest küljest selgitada uue rahaga seonduvat töötajatele ja koolitada personali,“ kirjeldas Tiitsar. „Kulutused eurole üleminekuks ulatuvad kontsernis ligikaudu 156,4 tuhande euroni.“

Tiitsari sõnul oli ülemineku üks prioriteete sularaha turvalisuse tagamine. „Euro kupüüride kontrollimine on kroonist palju keerulisem — palja silma või UV lambiga on tuvastamine peaaegu võimatu. Muretseda tuli spetsiaalsed eurodetektorid, mis tänaseks on igas meie kaupluses olemas,“ rääkis Tiitsar.

2011. aasta on Puusepa sõnul alanud edukalt ning euro ei ole tarbimist negatiivselt mõjutanud. „Oste on eelmise aasta sama perioodiga sarnane hulk, kuid jaanuar on pärast jõuluaega alati aasta üks tagasihoidlikumaid kuid olnud,“ märkis Puusepp. „Palju on aasta alguses tasutud kinkekaartides ja tagasi on toodud ka mitmeid aastaid seisnud kinkekaarte.“