„Tööd tehakse tänapäeval mobiilsetel seadmetel – sülearvutites, tahvlites ja nutitelefonides. Ometigi istub enamik inimesi hommikust õhtuni kontorilaua taga, sest minevikus oli see ainuke võimalus töö tehtud saada,“ rääkis Microsoft Eesti juht Rain Laane.

„Kaugtöö päeval saab järele proovida, milliseid võimalusi pakub tänapäeva tehnoloogia töö tegemiseks kõikjalt. Microsoft Eesti töötajad teevad kaugtööd näiteks 50% ulatuses ja säästetud raha, suurem paindlikkus, tõhusus ning inimeste rahulolu kasv on tuntavad,“ lisas Laane.

Elioni äriklientide segmendijuht Martin Rand lisas, et kaugtöö põhimõtted on hakanud tänu tehnoloogiale kiiremini levima. „Hetkel pakuvad aga vaid 5-6% kõikidest üle 5 töötajatega ettevõtetest oma töötajatele mugavaid kaugtöö võimalusi. Teenusepakkujad on viimasel paaril aastal toonud turule mitmeid selliseid lahendusi, mis toetavad töö tegemist kontoriseinte vahelt väljas,“ rääkis Rand ja tõdes, et kaugtöö populaarsuse kasv on avaldanud tugevat mõju ka Elioni tootearendusele.

Microsoft ja Elion viisid veebruaris läbi uuringu, selgitamaks välja, millised on kaugtöö võimalused Eestis. 80% küsitlusele vastanutest ütles, et sooviksid teha tööd ka väljaspool kontorit, 57% peab koosolekuid interneti vahendusel ja 76% kasutab nutitelefoni ka töö tegemiseks.

Kaugtöö peva korraldavad Microsoft Eesti ja Elion koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Targa Töö Ühinguga.