Kaupmeeste plaan kehtestada kaubakastidele standard teeb tootjatele muret

 (5)
Kaubakastid piimaletis
Kaubakastid piimaletisFoto: Raivo Tasso

Kuigi kaupmeeste liit soovib kokkuhoiumeetmena kehtestada kaubakastidele standardi, tahavad toidutootjad kulukaks ettevõtmiseks pikemat üleminekuaega ja kardavad, et kastide tootja Bepco võidab sellest enim, vahendab ERRi uudisteportaal.

Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil rääkis, et praegu on Eestis kasutusel umbes 140 eri kaubakasti tüüpi ning kõiki neid tuleb eraldi hoiustada, nende üle arvet pidada ja transportida.

Kaupmeeste liit on küsinud konkurentsiametist luba kehtestada kaubakastidele standard ning otsuse peaks amet tegema novembri lõpus. Ehkki selliseid plastkaste, mida liit standardina kehtestada soovib, pakub Eesti turul ainult OÜ Bepco, rõhutas Peil, et standardi kehtestamine ei tähendaks tootjale kohustust oma kaupa tingimata Bepco kastides pakkuda.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp ütles aga, et ehkki toidutööstusettevõtted toetavad üleminekut võimalikult ühtsele taarakastide kasutamisele, on tegu väga mastaapse ettevõtmisega ning tootjad tunnevad ennekõike muret Bepco võimaliku monopoli pärast.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.