Kehv viljahind jätab põllumehe rahata

 (24)
Kehv viljahind jätab põllumehe rahata
Foto: Ilmar Saabas

Hoolimata kenast lõikusealgusest pole teraviljakasvatajal põhjust rõõmustamiseks, sest vilja ei paista praegu kellelgi vaja olevat ja selle hind on kukkunud allapoole arvestust.

Kurb olukord viljaturul kestab juba teist aastat ja paljudel on parema hinna ootuses mullunegi saak veel osaliselt müümata, kirjutab Virumaa Teataja. Põllumeestel on soovitatud tänavust viljasaaki üldse mitte müüa, vaid hoida seda seni, kuni hind kerkib.

"No see pole ka kellegi jutt, raha läheb ju pidevalt vaja, mille eest muidu arveid maksta," arvas 3100 hektaril teravilja ja sellest 600 hektaril rukist kasvatav rukkikuninga tiitli omanik Hans Kruusamägi.

Vilja kokkuostmisega tegeleva Baltic Agro ASi Ida- ja Lääne-Virumaa müügiesindaja Toomas Käbin peab momendiolukorda viljaturul põllumehele väga kehvaks. "Loodame siiski, et põhi on käes ja asjad saavad vaid paremaks minna," püüab ta tulevikus positiivset näha.

Vilja hind sõltub börsihinnast maailmaturul, mis võib muutuda. "Kui see börsil on söödaviljal 1650 kuni 1700 krooni tonn, siis meil tuleb maha võtta veo-, hoiu- ja muud kulud ja nii kujunebki praegune 1300 krooni," selgitas müügiesindaja.