Kehvad tulemused maksid koha: Renault kinnitas AvtoVAZi juhi väljavahetamist

 (8)
AvtoVAZi president Bo Andersson.
AvtoVAZi president Bo Andersson.Foto: Scanpix, RIA Novosti

Rootslane Bo Andersson peab Venemaa autotööstuse lipulaeva AvtoVAZi juhi kohalt lahkuma, ettevõtte nõukogu koguneb 15. märtsil, mil peaks selguma ka uus juht.

Anderssoni lahkumist kinnitas Renault Rossija teates, kinnitades, et vastava info edastas AvtoVAZi suuromanik Alliance Rostec Auto BV, vahendab Vedomosti.

Alliance Rostec Auto BV-le kuulub 74,51% AvtoVAZist, sellest omakorda Renault-Nissanile 67,13% ( Renault’le 50,1% ja Nissanile 17,03%) ning Rostecile 32,8%.

Anderssoni võimalikust lahkumisest hakati rääkima veebruaris. Vedomosti allikas kinnitas, et aktsionärid ei ole rahul mehe tööga ja põhiline põhjus selleks on kehvad finantstulemused.

Eelmise aasta kokkuvõttes jäi AvtoVAZ 74 miljardi rubla suurusesse kahjumisse, lisaks on ettevõtte rahavood negatiivsed ning ilma aktsionäride toetuseta ei pruugi autotootja oma laenukohustuste täitmisega hakkama saada.

Varem on ettevõttele lähedalseisev isik Vedomostile kinnitanud, et aktsionärid ei taha välja vahetada mitte ainult autotootja presidenti, vaid kogu juhtimissüsteemi.