Kes on kinni peetud Tallinna Linnatranspordi juhtivtöötajad?

 (84)
 Alar Urm
Alar UrmFoto: Rene Suurkaev

Täna peeti kinni Tallinna Linnatranspordi (TLT) juhatuse liige Alar Urm, bussiliiklusteenistuse direktor Andres Herkel, bussiremonditöökodade juht Hannes Erbsen ning bussiremonditöökodade asejuht Jaanus Vink. Kes need mehed on ja millega nad on varem silma paistnud?

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse liige Alar Urm on ka Tallinn Entertainment OÜ ja Adei Investi juhatuse liige ning Eesti E-tervise AS likvideerija. Ühtlasi on ta advokaadibüroo Lextali vandeadvokaat. Lextali büroo on teatavasti olnud Tallinna endise linnapea Edgar Savisaare kaitsja erinevates kohtuasjades.

Urmile kuuluv Adei Invest on kolme kuu vanune ettevõte, mis tegeleb mujal liigitamata teenindusega. Tallinn Entertainment OÜ on 11 aasta vanune ettevõte, kus töötab üks inimene. Kompanii tegeleb hasartmängude ja kihlvedude korraldamisega.

2005. aastal lahkus Urm rahandusministeeriumist. 2001. aastal selgus, et Liikluskindlustuse fondis on ligi 70 miljoni kroonine auk. Urm oli toona fondi nõukogu esimees.

Samuti täna kinni peetud Jaanus Vink on maismaatranspordivahendite rentimisega tegeleva Arvika OÜ juhatuse liige. Ettevõte rendib veoautot, kallurit, kaubikut ja teostab rahvusvahelist autotransporti.

Andres Herkel tegeles läinud aastal vananenud trollide väljavahetamisega hübriidbusside vastu.

Bussiremonditöökodade juhi Hannes Erbseni kohta avalikest allikatest lisainfot leida ei õnnestunud.