Kes on maailma noorim miljardär?

 (7)
Kes on maailma noorim miljardär?
kuldFoto: Scanpix/ Reuters

Mis oleks parem kui olla miljardär? Eriti veel siis kui see õnnestub noorelt, kuid see on päris suur saavutus. Või siis pigem pärandus, kirjutab CelebrityNetWorth.

Kujutage endale ette, et olete 19-aastane ja teil on 1,2 miljardit dollarit. Sellises olukorras on Norras Alexandra Andressen, kes sai isa surma järel 42% osaluse pere investeerimisfirmas Ferd. Temast aasta vanema õe Katherina rikkus on samuti 1,2 miljardit.

Sarnane on ka norralase Magnar Witzoe rikkuse lugu, kes on 22-aastane. Tema rikkuseks on 1,1 miljardit dollarit. Kuigi ta investeerib ise kinnisvarasse ja idufirmadesse, sai ta varanduse isalt, kes asutas lõhekasvatusfirma SalMar. Isa jättis talle ettevõttes 47% osaluse.

26-aastane sakslane Ludwig Theodor Braun omab 9,69% osalust ettevõttes B. Braun Melsungen. Perekond asutas selle ravimifirma juba 1839. aastal. Tema varanduse suuruseks on 1,2 miljardit dollarit.

Kui suurem osa noortest miljardäridest said rikkaks päranduse teel, siis seda ei saa öelda Evan Spiegeli kohta, kes töötas end ise üles. 25-aastane Spiegel on Snapchati asutaja ja juhatuse esimees. Tema varandus ulatub 2,1 miljardi dollarini.

Noored miljardärid on haruldased.