Kes võib olla Berlusconi jalgpalliklubi AC Milani salapärane ostja?

 (2)
Kes võib olla Berlusconi jalgpalliklubi AC Milani salapärane ostja?
Silvio BerlusconiFoto: Scanpix/ Reuters

Et Hiina rahale maailmas piisavalt ostuvõimalusi ei jagu, ei ole üllatav. Seekord on üks Hiina investorite grupp noolimas Itaalia endisele peaministrile Silvio Berlusconile kuuluvat jalgpalliklubi AC Milani, kirjutab Bloomberg.

Taastuvenergia ja meedia tasutaga investorid on põhimõtteliselt nõus ostutehingu põhitingimustega ja loodavad, et suvel kontrollivad juba nemad jalgpalliklubi. Berlusconi Fininvest ja Hiina investorid on juba pidanud plaane, kuidas tugevdada AC Milani meeskonda. Investeering läheks pigem klubi konkurentsivõime tugevdamisse kui võlgade tasumiseks, rääkisid Bloombergile tehinguga kursis olevad inimesed.

30 aastat jalgpalliklubi omanud Berlusconi püüab leida ärile selle madalpunktis ostjat. Kunagine Itaalia esiklubi jäi Itaalia meistrivõistlustel kuuendaks. Sel nädalal sai kinga klubi peatreener.

Praegu uurivad investorid AC Milani võlgasid ja lepinguid mängijatega.

Hiinlastele ei ole jalgpalliklubide ostmine midagi uut. Kuue kuu jooksul on Hiina investorid China Media Capital Holdingsi näol ostnud 400 miljoni dollarilise osaluse Manchester City Football Clubi omanikettevõtes.

Hiina miljardäri Wang Jianlini Dalian Wanda Group ostis mullu 20% osaluse Atletico Madridis.

AC Milani mullune kahjum ulatus 91,3 miljoni euroni.