Keskpankur hoiatab: euroala ähvardab uus majanduslangus

 (28)
Majanduslangus.
Majanduslangus.Foto: Scanpix, PantherMedia / Valeriy Kachaev

Koroonapandeemiaga võitlemisel plaanitavad uued majanduslikud meetmed, ähvardavad euroala uude majanduslangusesse viia, ütles Euroopa Keskpanga järelevalvenõukogu liige Kerstin af Jochnick.

„Meie baastsenaarium ei pruugi realiseeruda ning välistada ei saa teist majanduslangust, vahendab Reuters Kerstin af Jochnicki sõnu.

„Euroala riikides rakendatud uued Covid-19 ohjeldamise piirangud suurendavad inimeste, ettevõtete ning pankade ebakindlust,“ märkis ta.

Euroopa Keskpanga nõukogu arutab täna, kuidas mõjutavad uued piirangud euroala majandust ning mis mahus oleks tarvis rakendada uusi turgutusmeetmeid.

Danske Markets märkis hommikuses klientidele saadetud ülevaates, et nende hinnangul keskpank täna tõenäoliselt uute meetmete ja sammudega välja ei tule ning neid on oodata ehk detsembris.

Saksamaa ja Prantsusmaa andsid eile teada uutest Covid-19 leviku piiramise meetmetest. Mõlemad riigid sulgevad lähipäevadel baarid, restoranid ning teised nn mitte hädavajalikke teenuseid pakkuvad asutused. Samuti piiratakse karmilt inimeste liikumist, avalikke kogunemisi ning sotsiaalseid kontakte. Samas jäävad suurem osa ärisid ning tehaseid avatuks, samuti tegutsevad edasi koolid.