Kihlveokontor: Pigem lahkub Suurbritannia Euroopa Liidust kui Kreeka loobub eurost

 (10)
Kihlveokontor: Pigem lahkub Suurbritannia Euroopa Liidust kui Kreeka loobub eurost
euroFoto: Scanpix/ Reuters

Londonis paiknev kihlveovahendaja Ladbrokes avaldas täna hommikul, peale Kreeka referendumit, tõenäosuse, et Kreeka loobub eurost.

Selgub, et kuigi kreeklased andsid kasinusmeetmetele kindla „ei", on Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust siiski tõenäolisem kui Grexit ehk Kreeka euroalast väljumine, kirjutab Reuters.

Võimalus, et Kreeka lahkub sel aastal eurotsoonist on 2/5 (1,4), samas kui brittide järgnevatel aastatel Euroopa Liidust lahkumine toimub tõenäosusega 3/1 (4,0).

„Kihlveoturud soodustavad Kreeka jätkamist Euroopa Liidu liikmena vähemalt selle aasta lõpuni," selgitas Ladbrokesi eestkõneleja.

„Vaadates Kreeka referendumi pikaajalisi mõjusid, siis on alates täna hommikust kasvanud poliitikasse panustajate hulk, kes panevad oma raha Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise peale," lisas ta.

Kreeka eurotsooni jäämist soodustab fakt, et peale eile õhtul toimunud referendumit otsustas Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakis tagasi astuda. Minister oli paljude jaoks suureks takistuseks Eurogrupi ja Kreeka valitsuse vahelistes kõnelustes.