Kiirstatistika: juunis deklareeritud käive paranes, kuid suured kaotajad on selged

 (2)
Pubid ja baarid vanalinnas
Pubid ja baarid vanalinnasFoto: Rauno Volmar

Viimaste ettevõtete kiirstatistika andmete kohaselt kasvas deklareeritud käive juunis võrreldes maiga, kuid jäi siiski ligikaudu kümnendiku võrra madalamale tasemele kui eelmise aasta juunis, teatab statistikaamet.

Statistikaameti juhtivanalüütik Märt Leesment ütles, et kuigi enamiku tegevusalade käive jäi möödunud aasta juuni tasemele alla, paranes olukord võrreldes maiga pea kõigil. „Suurim kasvaja oli nii rahaliselt kui ka suhteliselt veevarustus, kanalisatsioon, jäätme- ja saastekäitlus. Suurematest tegevusaladest jõudis eelmise aasta tasemele töötlev tööstus. Töötleva tööstuse taastumist juunis toetasid peamiselt toiduainete, joogi- ja mööblitootjad.

Taastumist oli näha ka tööjõukuludes. Mõne tegevusala, näiteks elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamise ning info ja side puhul ületasid 2020. aasta juuni tööjõukulud töötaja kohta tuntavalt möödunud aasta taset.

Teist kvartalit kokku võttes heitis statistikaamet pilgu ka tegevusaladele, kus enim käivet kaotati. Viimaste kuude suurimate käibekaotajate hulgast võib leida reisibürood ja reisikorraldajad; majutusettevõtted; kinofilmide, videote ja telesaadete tootjad, helisalvestiste ja muusika kirjastajad; sporditegevuse ning lõbustus- ja vaba aja tegevuste ettevõtted," kommenteerib Leesment.