Kiisler: eraomanikule kuuluv raudtee võib saada samasuguseks probleemiks kui eelmine praamileping

 (11)
Siim Valmar Kiisler
Siim Valmar KiislerFoto: Martin Dremljuga

Uus valitsus Haapsalu raudteega ei kiirusta. Riigikogu majanduskomisjoni liikme Siim Valmar Kiisleri sõnul võib eraomanikule kuuluv raudteetaristu kujuneda samasuguseks probleemiks nagu eelmine praamileping, mille üle hakatakse läbi rääkima jõupositsioonilt, kirjutab Lääne Elu.

Kiisler ütles, et kuigi koalitsioonileppe raames arutati võimalikke investeeringuid raudteesse, jätab kirja pandud sõnastus koalitsioonile ohtralt mänguruumi: töötatakse välja regionaalse raudteevõrgu arendamise kava.

„Praegust koalitsiooni jagub kaheks aastaks, nii lühikese aja peale on väga keeruline midagi lubada,” selgitas Kiisler. Riisipere–Haapsalu–Rohuküla raudtee käis küll koalitsioonikõneluste laualt läbi, kuid konkreetsemalt jäi puudutamata tulevase raudtee võimalik rahastamismudel.

Kui Lääne Raudtee AS on pakkunud, et ettevõte ehitab raudteetaristu oma vahendite ja laenurahaga ning riigilt oodatakse vaid reisijateveolepingut, siis näiteks Keskerakonna aseesimehed Jaanus Karilaid ja Mailis Reps on viimaste kuude jooksul rääkinud hoopis vajadusest raudtee riigi rahaga valmis ehitada.

Loe pikemalt Lääne Elu tänasest paberlehest.