Kindlustaja muudab tingimusi: lendude ärajäämist, reisieelset haigestumist ning ka riigist lahkumise keelu korral reisi ei hüvitata

 (146)
Kindlustus.
Kindlustus.Foto: Andres Putting

Seoses koroonaviiruse kiire leviku, eriolukordade väljakuulutamise ning piiride sulgemisega mitmel pool maailmas kaasnevad muudatused ka Seesami reisikindlustuse müügis ja kahjukäsitluses

„Pakume võimalust sõlmida reisikindlustus, mille üks lisakaitsetest võimaldab reisi tühistada omal soovil. Kui seni oli võimalik omal soovil tühistamise kaitset soetada kuni 14 päeva pärast reisi ostmist, siis alates homsest, 14. märtsist kehtivad nii reisitõrke laiendatud kaitse kui ka omal soovil tühistamise lisakaitse üksnes juhul, kui reis on ostetud kuni 3 päeva enne reisikindlustuse sõlmimist. Kui reis on ostetud juba ammu ning nüüd koroonaviiruse hirmus soovitakse enne reisi ennast kindlustada, ei ole see kahjuks enam võimalik, " selgitas Seesami reisikindlustuse tootejuht Jonatan Jõks.

Kindlustaja sõnul ei ole hüvitatavad ühegi kindlustuskaitse alusel reisid, mis jäävad ära riigi väljakuulutatud sissesõidukeelu tõttu (näiteks USA, Itaalia). Uute reeglite kohaselt ei hüvita Seesam kindlustus selles olukorras ka lennuplaani muudatusest ja lendude ärajäämisest tingitud tõrkeid, ärajäänud üritusi, reisieelset haigestumist ega reisi tühistamist omal soovil. Küll aga on hüvitatud juhud, kus laiendatud kaitse ja omal soovil tühistamise lisakaitsega reisija oli sellises riigis enne keelu kehtestamist ning pöördub keelu tõttu varem tagasi.

Seotud lood:

„Kui nakkusohtlik olukord peaks Eestis sedavõrd eskaleeruma, et kehtestatakse keeld riigist väljuda, ei ole tingimuste kohaselt tegu kindlustusjuhtumiga," täpsustas Jõks.

Seesam kindlustus hüvitab endiselt:

  • Omal soovil reisi tühistamise, kui sõlmitud on vastav lisakaitse ning reisi sihtkohas pole sisenemiskeeldu.
  • Ürituse ära jäämine on hüvitatav reisitõrke laiendatud kaitse alusel, kui reisi sihtkohas pole sisenemiskeeldu.
  • Lendude ära jäämise/muutumise, kui sõlmitud on reisitõrke laiendatud kaitse ning reisi sihtkohas pole sisenemiskeeldu.
  • Karantiinis olemisest ning hiljem koju naasmisest tekkivad lisakulud, kui reisija on sõlminud reisitõrke laiendatud kaitse.
  • Haigestumisest tulenevad ravikulud hüvitatakse vastavalt meditsiiniabikindlustusele.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!