Kindlustusseltsidele läheb torm maksma rohkem kui 160 miljonit krooni

 (2)

TALLINN, 24. jaanuar (EPLO) - Kindlustusseltsid ERGO, Seesam ja If hüvitavad tormikahjusid koku 162 miljoni krooni eest, kirjutab Äripäev.

Seesami turundus- ja müügidirektori Jaanus Seppa sõnul hüvitatakse tormikahjusid kokku rohkem kui 33 miljoni krooni eest. “Kõik Seesami kodu- ja vabatahtliku sõidukikindlustuse lepingud sisaldavad tormiriski kaitset ning seetõttu võivad tormi tõttu kannatada saanud kliendid arvestada kindlustushüvitisega,” ütles Seppa.

Hüvitatud saavad kindlustatud hoonetele ja sõidukitele tekkinud tormikahjud, mis on otseselt põhjustatud kas tugevast tuulest või tormi tingitud veepinna tõusust.

Reedese seisuga hüvitab ERGO kindlustus tormikahjusid veidi enam kui 51 miljoni krooni eest. Hüvitatavad varakahjud ulatuvad üle 43 miljoni krooni ja sõidukikahjude hüvitised üle 8 miljoni krooni. Varem plaaniti kahjuhüvitisteks maksta 40 miljonit krooni.

Eelmisel neljapäeval teatas If, et tormis kannatada saanud klientide kogukahju on laekunud avalduste põhjal ligi 78 miljonit krooni. Ifile oli selleks ajaks laekunud 1035 kahjuavaldust, millest ligi 100 on sõidukikahju avaldused.