Kinnisvaraarendaja taotleb 20-korruselise maja katusele kopterite maandusmisplatsi

 (13)
Kinnisvaraarendaja taotleb 20-korruselise maja katusele kopterite maandusmisplatsi
Kristiinesse kerkiv Torn võib tulevikus sedasi välja nähaFoto: Endover Kinnisvara

Klientide soovide rahuldamiseks esitas kinnisvaraarendaja Endover lennuametile päringu eritellimusena helikopteri maandumisplatsi rajamiseks Kristiinesse kerkiva kõrghoone Torn katusele.

Seebi 1 aadressile 2020. aasta sügiseks valmiv 20-korruseline Torn on äri- ja eluhoone, mille katusele võib kerkida kopteriplats. Eriprojekt käivitati pärast seda, kui Endover avalikustas tänavu veebruaris, et Torni viimasele korrusele rajatakse 600 ruutmeetrine läbi kahe korruse kõrguv luksuskorter, mis on teadaolevalt suurim ja kalleim müügis olev korter Eestis. Kolm miljonit eurot maksev penthouse pakub selle elanikele mitmeid eksklusiivseid rätseplahendusi alustades privaatsest korterisse viivast liftist, üle 200 ruutmeetrisest klaasseintega talveaiast ja avarast terrassist maja katusel, kust avaneb 360 kraadine panoraamvaade üle kogu Tallinna.

Endoveri müügidirektor Marko Männimets: “Huvi selle manhattanliku eksklusiivkorteri vastu on olnud ootamatult suur nii Eestist kui välismaalt, eriti näiteks Norrast ja Venemaalt, aga ka mitmelt poolt mujalt Euroopast. On neid, kes tunnevad huvi kogu 600 ruutmeetrisepenthouse’i vastu, aga on ka neid, kes sooviksid selle omandada osadena ning rajada sinna rohkem kui ühe korteri, mis on samuti võimalik.

Seotud lood:

Päringute raames selgusid ka klientide mitmed eksklusiivsed ootused ja erisoovid, millest enamusega on kõik Eesti arendajad vähemal või suuremal määral kokku puutunud - alustades interjööri erilahendustest kuni kodu-spaa ja kaminate ehituseni. Kuid üks penthouse’i potentsiaalne ostja suutis üllatada ka meie kõige kogenumaid müügispetsialiste - ta tundis huvi, kas maja katusele saaks rajada veel ka helikopterite maandumisplatsi. Kuna erisoov oli konkreetne, siis olemegi sellelaadse päringu erilahenduse nõuete osas esitanud l ennuametile, et nende vastusest lähtuvalt võtta ette edasised sammud.”

Torni ehitus on praeguseks jõudnud 0-tsükli ehk maa-aluste töödeni, süvend on rajatud, teostamisel on betoonitööd maa-aluse parkla rajamiseks. Maa peale jõuavad ehitustööd eeloleva suve alguseks.