Kinnisvaraekspert: turg on selgelt languses

 (3)
Kinnisvaraekspert: turg on selgelt languses
Arno Mikkor

Kinnisvarafirmade liidu tegevjuht Tõnis Rüütel on veendunud, et 20 protsendine hinnalangus eluasemeturul on korrektsioon, mis ei avalda arendajatele suurt kahju.

"Mõistlik ettevõtja külmutab osa projekte, sest liiga palju on etteahmitud," vahendab Eesti Raadio tänasele kinnisvarateemalisel konverentsil tõdetut.

Tõnis Rüütli sõnul on kinnisvaraturg selgelt languses ja see pole tänasel päeval enam mingi uudis.

Rüütel märkis, et kuigi viimase poole aasta jooksul on eluasemete hinnad langenud ca. 20 protsenti ei tohiks arendajad suures hädas olla.

Õigel ajal tegevust alustanud ning laenu- ja omakapitali suhet mõistlikul tasemel hoidnud kinnisvarafirmadel ei ole Rüütli sõnul suuri probleeme.

Rüütli sõnul tõusid hinnad kahe aastaga 200 protsenti ning 20-protsendilist langust ei saa nimetada krahhiks, vaid korrektsiooniks.

Majandusminister Juhan Parts nimetas konverentsil tänavust aastat konkurentsi ja kannatuste aastaks.

"Meie majanduse mootoriks oli odav laenuraha ja see laenuraha on nüüdseks oluliselt vähenenud. Selge, et tagasilöök peab kusagilt tulema." märkis Parts.

Ministri sõnul tuleb nüüd hoolitseda, et majanduse madalperiood oleks võimalikult lühike ja me ei satuks nö. fataalsesse langusse.

Parts avaldas lootust, et konkurentsi tihenemine toob turule tagasi kvaliteedi ja mõistlikumad hinnad.