Kinnisvarafirmade boikott tõi kaasa kriminaaluurimise

 (57)
Kinnisvarafirmade boikott tõi kaasa kriminaaluurimise
Portaali kv.ee hinnatõus ajas suurtel kinnisvarafirmadel harja punaseks. Päevaga kadus kv.ee-st üle 10 000 kuulutuse.Foto: Hendrik Osula  

Riigiprokuratuur kinnitas, et algatas kriminaaluurimise konkurentsi kahjustava kokkuleppe ja kooskõlastatud tegevuse paragrahvi alusel kinnisvarafirmade tegevuse suhtes, kes märtsis tehtud ühispöördumisega lõpetasid enda kuulutuste avaldamise kv.ee portaalis, sest portaal kergitas järsult hindu ja tekitas firmadele lisakulusid.

"Kinnitame, et asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku § 400 tunnustel (Konkurentsi kahjustav kokkulepe, otsus ja kooskõlastatud tegevus). Hetkeseisuga ei ole selle asja raames kedagi kahtlustatavana üle kuulatud," vahendas riigiprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina.

Märtsis otsustasid üksteist suurimat kinnisvarafirmat oma kuulutused kv.ee portaalist eemaldada ning 1.aprillist kadus portaalist üle 10 000 kuulutuse. Lahvatanud skandaali järel oli asjade käigu suhtes koheselt skeptiline ka konkurentsiamet, mis algatas analüüsi, et hinnata, kas kokkuleppeliselt ühest kinnisvaraportaalist oma kuulutused ära korjanud kinnisvarabüroode tegevust võiks käsitleda kartellikokkuleppena.