Kinnisvarakonsultant: maja mere ääres ei pruugi enam olla luksus

 (2)

Vee ääres kinnistu omamine on alati olnud atraktiivne, kuid seoses kliima pideva soojenemisega on suurenenud üleujutuste oht, mis on omakorda tõstnud ka kindlustuse maksu, hoiatas Colliersi Internationali arendusosakonna juht Philip Harcourt.

„Vee ääres kinnisvara omamist on alati peetut luksuseks. Nüüd, kus kliima soojenemise tõttu on ka veetase tõusma hakanud tuleks mõelda, kas veekogu äärde on ikka mõttekas kolida,” ütles Harcourt aripaev.ee vahendusel. “Siinkohal tuleb arvestada, et ka kinnisvara kindlustuse hind tõuseb, kuna üleujutuse risk on viimastel aastal jõudsalt tõusnud.”

Et vee ääres elamine luksusest suureks hädaks ei muutuks, tuleks mehe arvates rohkem mõelda oma kinnisvara kaitsmise peale, mille üheks lahenduseks oleks veetõkke paigaldamine.

Mehe hinnangul ei tohiks veetaseme tõus ka Eestile võõras teema olla, kuna riik asub Läänemere ääres ning keskkonda mõjutab pidev kliima soojenemine, mis võib pika peale kaasa tuua katastroofilised tagajärjed, kui selle ennetamiseks midagi ette ei võeta.