Kinnisvaramaks võib tulla vaid jõukamatele

 (108)
Kinnisvaramaks võib tulla vaid jõukamatele
Marko Mumm

Eelarveaukude täitmiseks otsitakse vahendit kinnisvaramaksust, mille puhul oleks üheks võimaluseks nn suvila- või jõukusemaksu kogumine.

"Suvila või muu teisese kinnisvara maksustamine võib olla üks variant, kui seda võimaldavad registrid ja korralduslik pool. Tõenäoliselt on kaks elupinda Eestis juba varandus küll," pakkus uudse maksustamisideena enam kui ühte kinnisvaraobjekti omavatele inimestele välja Eesti Panga rahapoliitika osakonna nõunik Andres Saarniit. Tema sõnul on ühtse kinnisvaramaksu puhul suurim probleem asjaolu, et suur osa kinnisvaraomanikest Eestis pole vara mitte ostnud, vaid saanud selle omandireformiga, kirjutas Äripäev.

Kinnisvarafirmade liidu tegevjuht Tõnis Rüütel arvas, et kogu kinnisvaramaksu teema on üleüldse võrdne nurisünnitusega. Kui aga täiendavast kinnisvaramaksust rääkida, siis pigem pooldaks ka just Saarniidu ideed, mis poleks kõigile täiendav ike, vaid seotud jõukusega.

Rahandusminister Ivari Padar ütles eelmisel nädalal, et kinnisvaramaks on tulevikus eestlastele möödapäästmatu ning tema peab mõttekaks kinnisvarale nn maksuvaba miinimumi kehtestamist.