Kinnisvaraturg kukub edasi

 (60)
Kinnisvara
Foto: DELFI

Tänavu II kvartalis tõestati notariaalselt 9800 kinnisvara ostu-müügitehingut. Ostu-müügitehingute arv vähenes eelmise aasta II kvartaliga võrreldes ligi kolmandiku ja suurenes eelmise kvartaliga võrreldes kümnendiku.

Suurem tehingute arv võrreldes aasta algusega on II kvartalile iseloomulik ning seega ei ole alust rääkida kinnisvaraturu elavnemisest, teatas statistikaamet.

Ostu-müügitehingute koguväärtus oli II kvartalis 10 miljardit krooni. Tehingute koguväärtus vähenes eelmise aasta II kvartaliga võrreldes 43 protsenti ja suurenes I kvartaliga võrreldes kuus protsenti. Majanduskasvu aeglustumine, kõrged laenuintressid, ostjate ebakindlustunne ei soodustanud kinnisvaraturu olukorra paranemist.

55 protsenti II kvartalis tõestatud ostu-müügitehingutest hõlmasid korterid, 26 protsenti hoonestamata kinnistud, 13 protsenti eluhooned ja kuus protsenti mitteeluhooned.

Notariaalselt tõestatud ostu-müügitehingute keskmine väärtus oli II kvartalis 1 miljon krooni, mis on 20 protsenti vähem kui eelmise aasta samas kvartalis ja kolm protsenti vähem kui eelmises kvartalis.

44 protsenti ostu-müügitehingutest tõestati Tallinna ja Harjumaa objektidega. Nende tehingute väärtus hõlmas ostu-müügitehingute koguväärtusest 65 protsenti.