Kohtla-Järvel äpardus kümne miljoni hange


Kohtla Järve linn
Kohtla Järve linnFoto: Andres Putting

Kohtla-Järve linnavalitsusel ei õnnestunud esimesel katsel leida linna tänavate ja haljasalade hooldajat järgnevaks viieks aastaks, kuna riigihankel ainsana osalenud osaühingu N&V pakkumine ületas eeldatud maksumust ligikaudu 1,4 miljoni euro võrra, kirjutab Põhjarannik.

N&V, mis enne ekslinnapea Jevgeni Solovjovi korruptsiooniprotsessi oli aktsiaselts N&V, on Kohtla-Järve tänavaid ja haljasalasid hooldanud järjepanu ligemale paarkümmend aastat.

Viimati võitis N&V Kohtla-Järve linna hooldushanke 2013. aastal ja see tagas talle 16,7 miljoni euro eest töö neljaks aastaks kuni tänavuse septembri lõpuni. See teeb keskmiselt ligemale 4,2 miljonit eurot aasta kohta.

Näiteks ainuüksi 2015. aasta jooksul maksis linnavalitsus Põhjarannikule esitatud andmete põhjal N&V-le ning ajutiselt samade tööde tegemise üle võtnud samuti Nikolai Ossipenko ettevõtete gruppi kuulunud osaühingule IVP Teed teede korrashoiu eest kokku üle 2 miljoni euro ning lisaks kulus ligi kaks miljonit eurot ka teede jooksvaks auguremondiks.

Sel aastal korraldas linnavalitsus hanke viieks aastaks ja märkis eeldatavaks hinnaks 10,5 miljonit eurot.

Loe pikemalt Põhjarannikust.