Kohtutäitur pani Meelis Lao "koduks" nimetatud uhke vanalinna korteri võlgade katteks müüki

 (133)
Kohtutäitur pani Meelis Lao "koduks" nimetatud uhke vanalinna korteri võlgade katteks müüki
kuvatõmmis Kanal2 "Radar"

Kohtutäitur Risto Sepp müüb juba mitmendat kuud oksjonikeskuses uhket Tallinna vanalinna korterit, mille alghinnaks 930 000 eurot. Kanal2 saates "Radar" tutvustas kurikuulus ärimees Meelis Lao sama korterit oma koduna, kuigi haamri all oleva "kodu" omanikuks ei ole Meelis Lao ega talle kuuluv firma. Kohtutäituri sõnul tuli talle Lao esinemine selles korteris üllatusena.

"Radaris" on näha kaadrid, kus 90ndate allilmategelane Meelis Lao võtab ajakirjanikku kodus vastu, pakub talle kohvi ja külmkapist võtab kohvikooregi, mida tassi valab. Spetsiaalselt mainitakse, et Lao ei soovi oma elukohta avalikustada. "Mingisugust privaatsust ma ikkagi tahaks, et mulle jääks," ütleb ta kaamerasse valgel kuldääristustega diivanil istudes.

Meelis Lao Foto: Karli Saul
Seotud lood:

Tegelikult on aga korteri omanikuks avalikkuse jaoks tundmatu ärimees Deniss Nõmmemees (29) ja aeroobikatreener Tatjana Kurilova (26) läbi neile kahasse kuuluva ettevõtte Desperado Holding OÜ ja selle tütarfirma MD Invest Partners OÜ. Korter on nüüd aga võlgade katteks müügis ning kohtutäitur on hinda juba korra vähendanud - pärast arestimist maksis korter 15% rohkem ehk üle miljoni euro.

MD Invest Partners OÜ-le kuulub Pikk tn 42 asuv korter alates 2015. aasta lõpust ja üle poole miljoni eurone hüpoteek on seatud Hüpoteeklaen OÜ-le.

Kohtutäitur Risto Sepp selgitas Ärilehele, et tegemist on - nagu enamasti kõikide enampakkumiste puhul - väga tundliku teemaga. "Korteriga seonduvalt on nõue üleval MD Investi vastu, mis on pantinud oma vara võlgade katteks. Mina täidan Hüpoteeklaenu nõuet."

Küsimusele, kas kohtutäitur oli teadlik, et selles korteris elab Meelis Lao, vastas Sepp, et jätab sellele vastamata. Samas kinnitas ta, et talle tuli üllatusena, et Lao konkreetset korterit oma koduna presenteeris.

Eesti Ekspress kirjutas veel eelmiselgi nädalal, kuidas Meelis Lao on ärimaailmas tagasi ettevõtjatevahelisi "vaidlusi klaarimas" ja väidetavalt käinud Lao kinnisvaraarendaja Capital Milli jutul, et kohtuvaidlus Hillar Tederi firmaga Porto Franco võimalikult kiirelt lahendatud saaks. Kumbki ettevõte neid väiteid ei kinnitanud.

Lao on ka üks väheseid allilmaga seostatud isikuid, kellel olid avalikud sidemed poliitkutega ning kes üritas ka ise poliitikas karjääri teha.

Korter Pikk 42-2, Tallinn oksjonikeskus.ee

Foto oksjonikeskus.ee lehelt.

Meelis Lao kuvatõmmis Kanal2 "Radar"

Kuvatõmmis Kanal2 saatest "Radar".

Ekspressi konverents 2020