Kohtutäitur pani tuntud alternatiivmeedia väljaande müüki

 (30)
Kohtutäitur pani tuntud alternatiivmeedia väljaande müüki
Foto: Ingrid Peek

Eesti ühe tuntuima alternatiivmeedia väljaande Telegram enamusosalus on 1000-eurose alghinnaga kohtutäituri poolt haamri alla pandud.

Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja oksjonikeskkonnas kohtutäitur Elin Vilippuse büroo poolt müüki pandud Telegram OÜ praegune omanik on Hando Tõnumaa.

Enampakkumisele registreerimine algas 17. veebruaril kell 16:00 ja lõpeb 15. märtsil kell 14:00, mil algab nädalapäevad kestev enampakkumine.

Värskeima ehk 2014. aasta esitatud majandusaasta aruande kohaselt oli OÜ Telegram põhitegevusalaks 2014. aastal jätkuvalt uudiste ja reklaami vahendamine.

Aruandeaastal kujunes reklaami müügituluks 5630 eurot, muudes ärituludes kajastatud lugejate annetusi saadi kokku 21 283 eurot. Kasum oli 5983 eurot.

Põhivara 2014. aastal ei soetatud, müüdi üks arvutikomplekt. Juhatuse liikmetele ei makstud töötasu ega muid tasusid. Palka töötajatele maksti 5148 eurot.

Lennukate ja fantaasiaküllaste teemadega tegelev Telegram on varemgi ajakirjanduse huviorbiiti sattunud. Näiteks paar aastat tagasi kajastati EASi otsust eraldada väljaande arendamiseks 5000 eurot, kuid hiljem selgus, et seda raha siiski välja ei makstud, sest Telegram ei täitnud toetuse saamiseks vajalikke tingimusi.