Kohtutäitur pani Viimsis müüki maailmakuulsa supermodelli maatüki

 (61)
Carmen Kass
Carmen KassFoto: Madis Veltman

Kohtutäitur ja pankrotihaldur Elin Vilippus pani enampakkumise korras müüki endise supermodelli ja Maleliidu presidendi Carmen Kassi ja Jürgen Järviku ettevõttele Novaator Invest kuuluva Künka kinnistu Viimsi vallas.

Tegemist on üldkasutatava maaga, mida on kokku 23 644 m2. Ehitisregistri andmetel asub maatükil vee-ja kanalisatsioonitrass, Soosepa raba loodusrada ja bussipeatus-infostend. Kinnistu alghind on 50 000 eurot.

Novaator Investi likvideeritakse, ettevõttel on maamaksu ja intressivõlg kokku 134,74 eurot.

Jürgen Järvik (40) sai tuntuks hiigelvõlad maha jätnud Q Vara asutaja ja ühe omanikuna. On olnud uurimise all kinnisvarafirmast Revalhaus vara kantimise tõttu. Väidetavalt on püüdnud ajada kiirlaenuäri koos Carmen Kassiga advokaadi varjus. Kütuseärisse ilmus Järvik koos varemgi temaga koos skeemitanud Marko Kaleviga. Ka kütuseäris peitis ta enda huve advokaatide abil.

Ka müüki pandud maatükile on Marko Kalevi ettevõtte Angeli Caduci kasuks seatud 5000eurone kohtulik hüpoteek.

See ei ole esimene kord, kui kohtutäitur müüb Kassi ja Järviku firma kinnisvara. 2010. aastal müüs kohtutäitur Arvi Pink oksjoni korras Novaator Investile kuulunud Viimsi vallas asuvat kinnistut, mille aadress oli Kraavi tee 1. Seal asub siiani Viimsi lasteaed Väike Päike.

Lasteaia toonane alghind oli neli miljonit krooni ehk 255 645,6 eurot.