„MTÜ Kakumäe Selts ja viis Kakumäe elanikku on aastaid püüdnud jahisadama detailplaneeringut tühistada, väites, et uus jahisadam rikub elukeskkonda. Erinevad kohtuastmed seda arvamust ei jaganud, ka riigikohus ei võtnud kassatsioonikaebust menetlusse, seega saab täna lõpuks öelda, et üks üsnagi kafkalik protsess on lõppenud,“ rääkis OÜ Kakumäe Jahisadam juhatuse liige Sander Kaus.

Ta lisas, et kakumäelaste hirmudel pole mingit alust – kõik uue jahisadama rajamisega seonduvad aspektid on hoolikalt läbi uuritud.

„Kõik vajalikud keskkonnamõjude hindamised on saanud keskkonnaministeeriumis vajalikud kooskõlastused, kusjuures, keskkonnamõjude hindamise raames on eksperdid teinud kokku 27 uuringut, mille tulemused seavad nägemusele tulevasest jahisadamast kindlad raamid,“ selgitas Kaus.

Praeguse seisuga on Kakumäe jahisadamasse kavandatud 250 kaikohta kuni 8 meetri pikkustele veesõidukitele. Lisaks kaidele kerkib kaldale sadamahoone, kus on vajalikud ruumid sadamateenuste osutajatele, majutusasutus ning söögikohad. Merepiirist kaugemale on arendajatel kavas ehitada väiksemaid kortermaju ja tõenäoliselt veel teisigi üldkasutatavaid hooneid.

Tulevasest jahisadamast hakkab kulgema ka ligi poole kilomeetri pikkune rannapromenaad Merirahu elamupiirkonnani. Kakumäe jahisadama ümbruse väljaarendamisse on plaanis investeerida ca 65 miljonit eurot.

Kakumäe jahisadama ja lähiümbruse detailplaneering lubab rajada 16,74 ha suurusele planeeringualale jahisadama, mitmeotstarbelise sadamahoone ja korterelamutega kohaliku keskuse, seejuures antakse rajatavad avaliku kasutusega kõnniteed ja platsid tasuta ja tähtajatult Tallinna linna kasutusse.

Detailplaneeringu koostas OÜ Ateljee Süd. Planeeritav maa-ala asub Kakumäe poolsaarel eksklusiivsete elamurajoonide vahel, endise kalasadama ja selle lähiala territooriumil. Ala piirneb mere, renoveeritud tootmishoone, sadama ning uute arendatavate elamualadega.