Kohus käsib Linnamäe apteegil PERH-i ruumidest viivitamatult välja kolida ja kahju hüvitada

 (40)
Apotheka Põhja-Eesti Regionaalhaiglas
Apotheka Põhja-Eesti RegionaalhaiglasFoto: Madis Veltman

Harju maakohus pööras täitmisele oma maikuus tehtud otsuse, et Apotheka apteek peab viivitamatult PERH-ist välja kolima ja hüvitama tekitatud kahju ruumide ebaseadusliku hõivamise eest. Apteeki pidav Terve Pere Apteek võib otsuse 15 päeva jooksul edasi kaevata, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Terve Pere Apteegi OÜ juhatuse liige Kadri Ulla ütles, et nad on sundtäitmise otsuse juba edasi kaevanud ning nad jäävad ootama kohtuotsust. "Ehkki austame kohtumäärust, oleme endiselt veendunud, et suulised kokkulepped on ka kokkulepped. Sellest lähtuvalt loodame, et teise astme kohus teeb esimesest kohtuastmest teistsuguse otsuse," ütles Ulla.

Ulla nimetab maakohtu seisukohta arusaamatuks: "Terve Pere Apteek pakkus tagatist kohtu deposiiti, mis oleks katnud kõik vastaspoole kahjud. Viivitamatu sundtäitmine on Eesti kohtupraktikas väga ebatavaline meede. See sisuliselt lükkab ümber kogu kohtusüsteemi toimimise loogika, kus mitmeastmeline kohtusüsteem teeb oma tööd. Mis puudutab vastaspoole juttu, justkui Terve Pere Apteek oleks pankroti äärel, siis see ei vasta kindlasti tõele - Terve Pere Apteek on apteegituru liider."

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Terve Pere Apteek OÜ suuromanik on 78% osalusega mitmes erinevas valdkonnas tegutsev suurärimees Margus Linnamäe.