Kohus kuulutas välja kurikuulsa ärimehe Meelis Lao pankroti, mees lubab otsuse edasi kaevata

 (10)
Meelis Lao
Meelis LaoFoto: DELFI

Ärimees Meelis Lao kavatseb vaidlustada Harju Maakohtu otsuse, milles maksu- ja tolliameti avalduse alusel kuulutati täna välja eraisiku pankrot ning jättis võlgniku vastuväited ja taotlused rahuldamata. Laod esindanud advokaadi Terje Eipre sõnul vaidlustab mees täna tehtud pankrotiotsuse.

Meelis Laod esindanud Terje Eipre saatis teisipäeva õhtul välja pressiteate, milles kinnitas, et ärimees kaotas küll esimeses astmes kohtuvaidluse maksuametiga, ent kaebab otsuse edasi.

Pankrotiavalduse esitas maksu- ja tolliamet, sest Meelis Lao firma Inimõiguste Büroo OÜ maksuvõlgnevus on pea 564 000 eurot ning võlg on üleval alates oktoobrist 2007, näitab maksuvõlglaste register.

Maksu- ja tolliameti nõue põhineb vastutusotsusel, mis tehti põhjusel, et erinevates kontrollimenetlustes ei kogunud maksuhaldur tõendeid Inimõiguste Kaitse Büroo OÜ tehtud tehingute kohta, sest maksuhaldur ei pidanud põhjendatuks Inimõiguste Kaitse Büroo OÜ poolt esitatud maksudeklaratsioone. Maksu- ja tolliameti meelest puudus Inimõiguste Kaitse Büroo OÜ-l sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus.