Kolmandik Peugeot-Citroeni kontsernist läheb hiinlastele?

 (6)
Kolmandik Peugeot-Citroeni kontsernist läheb hiinlastele?
Scanpic/AFP

PSA/Peugeot-Citroen kinnitas Prantsusmaa meedias ilmunud teateid, et Hiina firma Dongfeng Motor on huvitatud 30 protsendi suuruse osaluse omandamisest autotootjas, vahendab auto24.ee.

Tehingu väärtuseks hinnatakse 1,21 miljardit eurot (10 miljardit juani). PSA esindajad kinnitasid siiski, et konkreetse kokkuleppeni ei ole veel jõutud.

Info võimaliku tehingu kohta lekkis väljaandest China Business News.

Hiinlaste rahasüst võimaldaks PSA-l välja ronida majanduslikust mustast august, kuhu ettevõte on viimastel aastatel majanduskriisi tagajärjel langenud.

Samas on tehingul ka varjupool: 30 protsendi ostja peab Prantsusmaa seaduste kohaselt tegema ka pakkumise teiste osanike aktsiatele. See aga tekitab probleeme Peugeot perekonna ja General Motorsi käes olevate aktsiate osas.

PSA jaoks erilisi valikuid pole, sest järgmisel aastal vajaks ettevõte analüütikute hinnangul oma võlakohustuste katteks umbes 2 miljardit eurot.

PSA ja Dongfeng juba opereerivad kolme ühist koostetehast Hiinas.

PSA kahjum esimesel poolaastal oli 510 miljonit eurot. Kahjumite vähendamiseks vallandatakse 11 200 töötajat ja suletakse Pariisi lähedal asuv koostetehas. Eelmisel aastal oli PSA kahjum 3 miljardit eurot.