Konkurent: aasta "ämber" on ASi Eesti Teed asutamine

 (2)
Konkurent: aasta "ämber" on ASi Eesti Teed asutamine
Foto: Ilmar Saabas

Teedeehituse turu üks kummalisemaid sündmusi on lõppeval aastal olnud firma AS Eesti Teed asutamine, rääkis ASi TREV-2 Grupp juhatuse esimees Tõnis Pleksepp, kelle arvates on tegemist majanduslikult lõpuni läbi kaalumata otsusega, mis ei saa olla riigile kasulik.

"Kiire aastaaegade vahetus ja väga külm sügis majanduses, nii jääb meelde aasta 2011. Algas ju meie aasta värskete eesti-euro värvidega ehk igati lootusrikkalt. Mõni kuu hiljem alanud hooaeg ehmatas suurte hinnatõusudega, mis oli teedeehitajatele eriti karm bituumeni hindade näol. Lohutuseks võis veel kevadelgi kuulda majanduse kohta häid arenguprognoose ja omal moel valmistusime ju meiegi selleks," sõnas Pleksepp ehitusuudised.ee-le.

"Uus aasta võib olla värvikirev, kuid usun eelnenud nelja aasta karastusse ja kogemusse. Pakkumised hangetel on loodetavasti veelgi tasakaalukamad, riske võetakse vähem. Samas on turg jätkuvalt pingeline. Eesti teedeehitajate ja naabrite võimsused ületavad turu võimalusi. Seega võib oodata uusi katseid erinevate turgude suunas," lisas TREV-2 Grupp juhatuse esimees.