Konkurent Margus Linnamäe portaalide müügist: see ei muuda turul midagi, üks omanik vahetub lihtsalt teisega


Kalev Roosiväli
Kalev RoosiväliFoto: erakogu, Kinnisvara24

Omanikuvahetusega ei muutu portaalide turul tegelikult midagi, sest üks omanik vahetub teise vastu ja turgu valitsev seisund jääb alles, tõdes kinnisvaraportaali Kinnisvara24 tegevjuht Kalev Roosiväli Margus Linnamäele kuulunud portaalide müügi mõju kommenteerides.

Apaxi Partnerite juhitud investeerimisfond teatas täna, et on sõlminud kokkuleppe Margus Linnamäele kuuluva ettevõtte Media Investments & Holding omanduses oleva Baltic Classifieds Group soetamiseks. Gruppi kuuluvad kuulutuste portaalid Eestis, Lätis ja Leedus. Eestis puudutab tehing portaale KV.ee, City24.ee, Osta.ee ja Soov.ee.

Kalev Roosiväli tõdes, et kui kaks kinnisvaraportaali ( KV.ee ja City24.ee) läksid 2017. a ühe omaniku Eesti Meedia kätte, tekkis turgu valitsevas seisundis olev ettevõte ehk monopol ja portaalide klientide jaoks järgnes röövellik hinnatõus. Nüüdne omanikuvahetus ei muuda turul midagi, sest üks omanik vahetub teise vastu ja turgu valitsev seisund jääb alles. Muutus tekiks tema sõnul alles siis, kui kaks portaali saaksid endale erinevad omanikud ehk turul konkurents suureneks.

“Mismoodi uus omanik hakkab käituma turul võrreldes senise omaniku Margus Linnamäega, näeme tulevikus,” märkis Roosiväli.