Koormuspiirang teel ajab ettevõtjad marru

 (25)
Koormuspiirang teel ajab ettevõtjad marru
RaskeveokFoto: Raivo Tasso

Kevadise teedelagunemise tõttu on Länemaal Parila-Kiideva teel keelatud raskemate kui 8 tonni kaaluvate sõidukite liiklus. Kohalikud ettevõtjad on marus, sest nende tegevus on varasemaga võrreldes palju keerulisemaks muutunud, kirjutab Lääne Elu.

See on tavaline, et teede lagunemise aegu piiratakse mõningatel maanteedel raskete sõidukite liiklust. Tänavu saabus teede lagunemine erakordselt vara, piiranguid kehtestati paljudel teedel juba veebruaris.

Mullu suvel remonditi 13,2 kilomeetrit pikkuse Parila-Kiideva maantee 8 kilomeetri pikkusest mustkattega osast viie kilomeetri pikkune lõik Parilast kuni Panga külani. Uuendatud teekatte pärast raskeid veokeid praegu sõitma ei lubatagi.

Panga külas on kaks autovedudega tegutsevat ettevõtet. Füüsilisest isikust ettevõtja Tarmo Matsik ütles, et keelumärk koduküla teel häirib teda niipalju, et ta pidi oma viiele veoautole maanteeametist keelualal liiklemiseks load taotlema.

Hoopis karmimad on oma hinnangutes ettevõtjad, kelle firmade tegevus sõltub kaugemalt tulnud veokitest.
„Kõiki ettevõtteid häirib see piirang,“ väitis Sinalepa Puu OÜ juhatuse liige Madis Lehismets, täpsustades, et Panga külas on hädas vähemalt kuus ettevõtet.

„Erakordselt rumal!“ pahvatas Lehismets ja lisas, et tee tehti halvem kui see varem oli. „Süüdimatu olukord, keegi ei vastuta – keegi ei julge otsustada.“

Loe pikemalt Lääne Elust.