Koppel: Saksamaa otsus ESM-i osas oli ootuspärane

 (16)
Koppel: Saksamaa otsus ESM-i osas oli ootuspärane
Peeter Koppel. Foto: SEB

SEB privaatpanganduse strateegi Peeter Koppeli arvates oli Saksa liidupõhiseaduskohtu otsus Euroopa stabiilsusmehhanismi ESM-i ratifitseerimise osas ootuspärane.

"Vahetu reaktsioon ESMi otsusele näib olevat see, et tegemist on oodatud otsusega. ESMiga saab edasi minna, Euroopa Keskpank saab võlakirjaostudega edasi minna, kuid veidi on otsuses ka sellist "hundid söönud-lambad terved" teemat, sest ESM sai heakskiidu tingimuslikult ning juttu oli ka sellest, et Saksamaa võimalikel kohustustel peaks olema niiöelda ülempiir," arvas SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel Delfi Majandusele antud kommentaaris.

Üldiselt aga näib Koppelile, et "rong" liigub jätkuvalt suhteliselt kindlas suunas ning ka sakslased ei taha "vedurit" liiga palju kõigutada.

"Rööpad viitavad pangandusliidu, eelarveliidu ning selgelt föderaalsema Euroopa Liidu suunas ning võlakriisi leevendamiseks kasutatakse nii paharettide tempude ühises katlas lahustamist kui ka tegevusi, millel on veidi rahatrüki lõhna küljes," ütles Koppel.